سیم نسوز :

از سیم نسوز بیشتر در مکان هایی استفاده می شود که، مدار در گرمای بسیار زیادی قرار می گیرد و در اصل طراحی آن به این گونه ای است که در برابر آتش و گرما مقاومت بسیار بالایی دارد.

سیم نسوز به طور معمول دارای دو روکش می باشد و هر یک از این روکش ها وظیفه متفاوتی را بر عهده دارند.

یکی از روکش های آن سیلیکونی و دیگری ابریشمی می باشد، البته برخی از آنها تنها یک روکش دارند و آن هم روکش سیلیکونی می باشد.

بیشتر کشورهایی که صنعتی هستند از کابل های سیلیکونی در صنایع خود استفاده می کنند.

در بسیاری از مواقع که از سیم نسوز صحبت می شود، بسیاری از افراد متوجه می شوند که سیم های نسوز در برابر حرارت و گرمای زیاد مقاومت بسیار بالایی دارند.

استحکام آنها در برابر دماهای بسیار قوی و بالا زیاد است و به همین دلیل به آنها سیم های نسوز می گویند.

در هر مکانی که سیم های برق در خطر باشند و در حرارت بالایی قرار بگیرند باید از این سیم ها استفاده کنیم، چرا که بهترین و مناسب ترین انتخابی که می توانید برای حفاظت از وسایل خود داشته باشید سیم نسوز است.

این سیم ها در انواع گوناگونی تولید می شوند که هر یک از آنها ویژگی ها خاصی دارند. در ادامه برخی از آنها را معرفی می کنیم تا آشنایی بیشتری با آنها داشته باشید

انواع سیم نسوز :

همانطوری که بیان کردیم سیم نسوز به انواع گوناگونی تقسیم می شود که آنها عبارتند از :

  1. سیم های نسوز با پوشش پی وی سی :

تحمل حرارتی این نوع سیم ها نسبتا پایین تر از سیم های دیگر است و تا دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد می تواند به حرارت نزدیک شود.

  1. سیم های نسوز سیلیکونی :

از این نوع سیم ها می توانید تا دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد استفاده کنید، استفاده کردن از آنها در زمان های طولانی هیچ ایرادی ندارد، چرا که توان و قدرت آنها در برابر حرارت بسیار بالاتر از سیم های دیگر می باشد.

  1. سیمم های دو روکش نسوز :

یکی دیگر از انواع سیم نسوز که علاوه بر پوشش اولیه ای که دارد دارای پوشش ثانویه ای هم می باشد این نوع از سیم ها هستند.

جنس پوشش دوم از فایبرگلاس می باشد و تحمل دمای ۷۵۰ درجه را دارد. سیم های دو روکش در صنایعی که حرارت زیادی درون آنها وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ های این نوع از سیم نسوز بسیار متنوع می باشد و هر یک را که مایل باشید را می توانید انتخاب کنید.

علت استفاده بیش از حد از این نوع سیم این است که حرارت بسیار بالا را به خوبی درون خود کنترل می کند.

سیلیکونی که در این نوع سیم وجود دارد به علت پلیمری بودن به خوبی می تواند به حرارت سیم ها انسجام ببخشد و آنها را درون خود نگه دارد.

استفاده کردن از این نوع سیم ها بیشتر برای مکان هایی می باشد که حرارت آنها بسیار بالا است